Login

Forgot Team Password | Forgot Judge Password

Welcome

  • Championships Day 3

    2015 FFCC Championships - Day 3 Results (all scores available at the event pages) Independent World ClassGold Medalist - UCF Pegasus WorldSilver Medalist - USF Winterguard Scholastic World ClassGold Medalist - Seminole HSSilver Medalist - Timber Creek HSBronze Medalist - Nease HS Independent Open ClassGold Medalist - UCF Pegasus OpenSilver Medalist - OTV Scholastic Open ClassGold Medalist - William R. Boone HSSilver Medalist - Cypress Creek HSBronze M...

    Read Full Article

  • FFCC Solo Champions

    Percussion Multi-Tenor SoloGold Medalist - Jorge Rivera, Lowndes HS Keyboard SoloGold Medalist – Brian Villane, RPT PercussionSilver Medalist – Taylor Stanfill, Lowndes HS Bronze Medalist – Kari Ray, Lowndes HS  Sabre SoloGold Medalist - Lauren Hickman, Melbourne HSSilver Medalist - Ciara Castillo, Lake Howell HSBronze Medalist - Jason Richardson, Oak Ridge HS Rifle SoloGold Medalist - Ethan Munden, Wiregrass Ranch HSSilver Medalist - Rachel Hoffman, Belleview HSBr...

    Read Full Article

  • Let's Hear It For the Boys!

    The Orlando Sentinel visited the FFCC Championships on Saturday. They came away with this story. Color guard isn't just for girls anymore

    Read Full Article

  • Championships Day 2

    2015 FFCC Championships - Day 2 Results (all scores available at the event pages) Colorguard: Scholastic Class AA - Anastasia DivisionGold Medalist - Gaither HSSilver Medalist - Olympia HSBronze Medalist - Timber Creek HS JV Scholastic Class AA - Knights DivisionGold Medalist - Lowndes HS VarsitySilver Medalist - Riverview HSBronze Medalist - Gainesville HS Teams invited to "move up" and compete in Scholastic Class A ChampionshipsFreedom HS (Tampa) (**had also moved up from Sch AAA**)Gaines...

    Read Full Article

  • Championships Day 1

    2015 FFCC Championships - Day 1 Results (all scores available at the event pages) Cadet ClassGold Medalist - Gamble Rogers MSSilver Medalist - Seminole MSBronze Medalist - Jackson Heights MS Class B - Illusion DivisionGold Medalist - Osceola HS (Kissimmee)Silver Medalist - Wiregrass Ranch HS BBronze Medalist - University HS (Orange City) Class B - Imagination DivisionGold Medalist - Braden River HS JVSilver Medalist - J.W. Mitchell HS JVBronze Med...

    Read Full Article

 

 Sponsors:

 Video Services Provided By: